Quantcast
Channel: Rajzfilmövezet
Viewing all 645 articles
Browse latest View live

A fiú és a szörnyeteg a magyar mozikban

$
0
0
Január 14-től kezdik vetíteni A fiú és a szörnyeteg (eredeti címén Bakemono no ko) című japán animációs filmet több magyar moziban.

A filmet Hosoda Mamoru rendezte, akinek olyan filmeket köszönhetünk, mint Az idő fölött járó lány vagy a Farkasgyermekek. A rendezőt színvonalas filmjei után Miyazaki Hayao méltó utódjának tartják.

A történet egy fiatal fiúról szól, aki egyedül kóborol Tokió utcáin. Váratlanul egy különös lénnyel találkozik, egy medveszerű harcossal, aki egy párhuzamos világból érkezett, hogy tanítványt találjon magának. A fiú követi a mogorva szörnyeteget annak fantasztikus otthonába, hogy hosszú évek munkájával a nyomdokaiba léphessen.

A fiú és a szörnyeteget Japánban már több mint három millióan látták és a világ több rangos filmmustráján bemutatták Torontóban, San Sebastiánban, Rómában és Tokióban. A magyar közönség először az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon láthatta tavaly év végén.

A film látható lesz a Toldi moziban, a Savaria moziban, a Puskin moziban, a Tabán KINOTÉKÁban és az Apolló moziban is. A vetítés eredeti nyelven, magyar felirattal történik. A filmre nagy érdeklődés mutatkozik, az első három vetítési napra már majdnem elfogytak a jegyek.

Magyar feliratos előzetes és vetítési időpontok a tovább mögött.




Vetítési időpontok

Január 14, csütörtök
15:45 Puskin
16:00 Savaria mozi
18:00 Toldi
18:00 Puskin
18:15 Tabán KINOTÉKA
20:00 Apolló mozi

Január 15, péntek
15:45 Puskin
16:00 Savaria mozi
18:00 Toldi
18:00 Puskin
18:15 Tabán KINOTÉKA
20:00 Apolló mozi

Január 16, szombat
10:45 Puskin
15:45 Puskin
16:00 Savaria mozi
18:00 Toldi
18:00 Puskin
18:15 Tabán KINOTÉKA
20:00 Apolló mozi

Január 17, vasárnap
10:45 Puskin
15:45 Puskin
16:00 Savaria mozi
18:00 Toldi
18:00 Puskin
18:15 Tabán KINOTÉKA
20:00 Apolló mozi

Január 18, hétfő
15:45 Puskin
16:00 Savaria mozi
18:00 Toldi
18:00 Puskin
18:15 Tabán KINOTÉKA

Január 19, kedd
15:45 Puskin
16:00 Savaria mozi
18:00 Toldi
18:00 Puskin
18:15 Tabán KINOTÉKA

Január 20, szerda
15:45 Puskin
16:00 Savaria mozi
18:00 Toldi
18:00 Puskin
18:15 Tabán KINOTÉKA

forrás részben: PORT.hu, AnimeAddicts

Még több hírért lájkoljatok minket! :)


Elfeledett rajzfilmötletek 5: Ne-Yo rajzfilmsorozata

$
0
0
Cikksorozatunk újabb állomásaként az amerikai énekes-színész, Ne-Yo rajzfilmötletéről szedtük össze azt a kevés információt, amely fellelhető a világhálón. A sorozat munkacíme I Heart Tuesdays (magyar fordításban Imádom a keddeket) volt, ám a bejelentés után egy-két évvel szép csendben az egész projekt eltűnt…

Ne-Yo 2011. március 11-én jelentette be, hogy animációs sorozatot ír a Cartoon Network számára. Az I Heart Tuesdays egy 16 éves lány történeteit mesélte volna el, aki egy családi átkot örökölt, mely szerint minden kedden meg kell mentenie a világot a gonosztól. Ne-Yo állítása szerint saját húgának címezte volna a sorozatot.


Eleinte 2012-es bemutatóról volt szó, ezt később 2013-ra halasztották. Azóta pedig se híre, se hamva a sorozatnak. A Cartoon Network USA ez idő tájt, pontosabban 2011/12-ben több olyan sorozatot is indított, amelyek nem hozták a várt nézettséget, így utolsó részeik a Netflixen jelentek meg. Ilyen volt a Nagyfater bátyó testvérsorozata, a Secret Mountain Fort Awesome és az eredetileg az Adult Swimre szánt The Problem Solverz. Ezzel a műsorpolitikával az I Heart Tuesdays lehetett volna a CN első websorozata is, amely címet tavaly vitte el a Mighty Magiswords.


Az I Heart Tuesdays-t sem a tévében, sem a neten nem láthattuk. Egy kép maradt csak fent a koncepcióból, ez látható fentebb. Sajnos már sosem tudjuk meg, hogy a tinilány megbirkózott volna-e az átokkal.

A Rajzfilm-fan csoportban szavazás indult arról, ki melyik elfeledett rajzfilmötletet nézte volna szívesen.

A Nickelodeon 2016. januári újdonságai

$
0
0

Spongyabob Kockanadrág: ÚJ RÉSZEK
1-jétől péntekenként 17:40-kor

„Ki lakik odalent, kit rejt a víz?” A választ világszerte tudják már kicsik és nagyok is, hiszen kevés műsor hoz lázba annyi embert a Földön, mint a Bikinifenék víz alatti élővilágát megkapó humorral bemutató SpongyaBob Kockanadrág. A világhírű animációs sorozat mókás és szerethető hősei a legkisebbektől a kamaszokon át a felnőttekig minden korosztályt levesznek a lábukról. Főszereplője a végtelenül kedves és szerethető SpongyaBob, aki a Nickelodeon legújabb felmérése szerint a sorozat magyar nézőinek legnagyobb kedvence. A világ legismertebb tengeri szivacsa naivan csodálkozik rá víz alatti élete minden apró mozzanatára és bár nem rendelkezik szuperképességekkel, nagylelkűsége és javíthatatlan optimizmusa elég ahhoz, hogy rabul ejtse az emberek szívét.

Pontos vetítési időpontok a Premierek menüpontban; letölthető műsor a TV-újság menüpontban.

forrás: Viacom (tördelve)

Az animációs valóságshow-k története

$
0
0
Nyakunkon a Totál Dráma: Versengés a föld körül hazai premiere, így elmeséljük a sokakat megosztó animációs valóságshow-k bő tíz éves történetét. A cikk ha akarnánk se lehetne túl terjengős, hiszen eddig mindössze két ilyen műsor készült, amelyekben bár vannak közös jegyek (például mindkettőnek szokása messzire menni), alapvetően szinte mindenben különböznek.


2004. október 27-én kezdődött e műfaj rajzfilmes megjelenése, ekkor mutatták be a Firka villát a tengerentúli Comedy Centralon. A sorozat erősen korhatáros, nem véletlenül. Meztelenkedés, trágár beszéd, drogozás, rasszizmus, vér, szexuális bántalmazás, közösülés ábrázolása és egyéb perverzségek színesítik az epizódokat, ezek adják a show egyedi humorát. A koncepció a ValóVilághoz hasonlítható, azzal a különbséggel, hogy nincs se beszavazás, se kiesés és a versenyzők szabadon elkószálhatnak a forgatási helyszínről. Amiben azonos a koncepció: van néhány próba, egy villa ad otthont a játékosoknak, vannak összefoglaló epizódok, a műsorvezető (itt: producer) pedig csak nagyritkán jelenik meg a házban.


A szereplők mindegyike valamelyik ismertebb rajzfilmfigura kifigurázása vagy egy sztereotípia megtestesítője. Jelen van például Spongyabob, valamint Pikachu paródiája, egy szuperhős és egy Disney-hercegnőt idéző lány. A Firka villa sajnos 36 epizód után véget ért, 2007. november 14-én került sor az utolsó rész premierére. Magyarul csak 2010. október 5-étől láthattuk, a vetítés 2011. augusztus 2-áig tartott az anyacsatorna helyi változatán.


A másik show a Totál Dráma, amely eredetileg Camp TV munkacímen futott. 2007. július 8-án mutatkozott be a kanadai Teletoon csatornán. Magyar szinkronnal 2008. szeptember 4. óta látható a Cartoon Networkön. A koncepció eltér a Firka Villáétól. A formátum a Celeb vagyok, ments ki innen!-nel mutat számos hasonlóságot: a civilizációtól elzárva kell a játékosoknak embert próbáló, lehetetlennek tűnő vagy éppen undorító feladatokat teljesíteniük. Kiszavazás is van: ezt nem a nézők, hanem a többi játékos bonyolítja le. A nézők csak a győztest szavazhatják meg, interneten keresztül. Az első hat évad versenyzői 16 éves tinik, műsorvezetői pedig Chris McLean és Séf, akik szinte állandóan jelen vannak, ez is megkülönbözteti a TD-t a fentebb részletezett valóságshow-tól.


Sikerességét bizonyítja, hogy a Wawanakwa táborban játszódó Totál Dráma Sziget után elindult a Totál Dráma Akció, amely központi témája a filmgyártás volt, ezután következett a musicales TD Világturné, két újabb évad a Wawanakwában A sziget fellázad és All Stars címmel, a hatodik évadnak pedig a Pahkitew-sziget adott helyet, ennek címe TD: Indián sziget lett. A most bemutatandó Versengés a föld körül az Amazing Race paródiájának is tekinthető. Ezzel 148-ra nő az epizódok száma, amely kimagasló nemcsak a Teletoon saját gyártású produkciói, de a Cartoon Network által bemutatott rajzfilmek körében is. Tom McGillis, a sorozat egyik alkotója egy interjúban úgy nyilatkozott, hogy tíz évadot szeretne.

Totál Dráma: Versengés a föld körül – január 18-ától hétköznap 19:45-kor a Cartoon Networkön! Részletek

Új infók a Batman: The Killing Joke-ról

$
0
0
A cselekményről és a premierről is leleplezett néhány információt a film producere.


Bruce Timm nemrég a New Orlens-i Wizard World Comic-Conon osztott meg pár hírt az egyik legjobb Batman képregénynek tartott Gyilkos tréfa (The Killing Joke) adaptációjáról.
Kiderült többek közt az, hogy a film eredeti történetét – aely szerint Joker ismét kiszabadul, és vidámparkjába viszi Gordon felügyelőt, hogy azt az őrületbe kergesse – nem tartották elég hosszúnak, ezért a történetet kicsit kibővítették, hogy kitegyen a film egy bizonyos játékidőt, ám az nem derült ki, hogy egész pontosan mivel. Emellett megtudtuk a film bemutatójának dátumát: idén júliusban, a San Diego-i Comic Conon lesz a premier.

A filmet Sam Liu (Az Igazság Ligája: Istenek és szörnyek) rendezi, Batman és Joker eredeti hangjának pedig visszatér Kevin Conroy és Mark Hamill, utóbbi utoljára. A film DVD-n és Blu Rayen valamikor ősszel jelenik meg, gyaníthatóan nálunk is.

Az erről készült videó a tovább mögött.

Az HBO 2016. februári újdonságai

$
0
0
Az HBO februárban három animációs filmet mutat be országos premierként.


Scooby-Doo: Holdszörnyes őrületÚJ FILM
20-án 16:40-kor / ismétlés 21-én 9:15-kor, 29-én 10:45-kor

Scooby-Doo és a Rejtély Rt. tagjai egy tombolán megnyerik az utolsó öt helyet a milliárdos Sly báró vadonatúj űrhajójára, a Sly Star One-ra. Az űrkaland remekül indul, Scooby-Doo, Bozont, Fred, Dapne és Velma élvezik a súlytalanságot, egészen addig, míg egy titokzatos földönkívüli meg nem próbálja elpusztítani az űrhajójukat. A legénység kénytelen leszállni Sly báró bázisán, a Hold sötét oldalán. Vajon a bandának sikerül megfejteni a titokzatos idegen rejtélyét? Utazz Scoobyékkal, hogy megtudd!


Batman vs. RobinÚJ FILM
27-én 18:35-kor / ismétlés 28-án 10:00-kor

Gotham City nem gyereknek való hely, de Damian Wayne nem is rendes gyerek. Most Robin palástját viseli, aki önfejű és félelmet nem ismerő módon jár az apja, Batman nyomdokaiban. Egy bűncselekmény helyszínén Robin fura alakkal találkozik, Talonnal, aki elvezeti őt Gotham City legmélyebb bugyraiba, a Baglyok titkos társaságához. A veszélyes út arra készteti Batmant és Robint, hogy szembenézzenek a legveszélyesebb ellenségükkel, egymással. A drámai összecsapásuk megpecsételi Robin sorsát.


Végre otthon!ÚJ FILM
28-án 20:00-kor / ismétlés 29-én 15:05-kor, március 2-án 20:00-kor

Miután menekülni kénytelen a saját népe elől, Oh a galaxis legidegesítőbb optimista űrlénye a Földön landol. Tip, a mogorva, magányos kamaszlány talál rá, és bár sem a gondolkodásukban, sem a végtagjaik számában nincs bennük semmi közös, mégis társulnak egymással. Kezdetben csupán kényszerűségből, lévén a jövevény üldözői rájuk találnak. A különös páros menekülőre fogja a dolgot, miközben azon törik a fejüket, hogyan menthetnék meg a bolygót, melyet már-már mindketten az otthonuknak éreznek.

forrás: HBO

Rövidhírek 86.

$
0
0
  • Az Agymanók nyert Golden Globe-díjat a „Legjobb mozgókép – animáció” kategóriában. További jelöltek voltak: Dinó tesó, Shaun a bárány: A film, Snoopy és Charlie Brown – A Peanuts film, Anomalisa
  • Új programigazgató a Minimaxnálés a Megamaxnál: Minda Judit.
  • A TV2 januári animációs újdonsága: Kalózok: A kétballábas banda – 31., 19:20.
  • Az Archer korábban említett testvérsorozatának tervét végül elvetette az FX.
  • A The CW berendelte a Vixen 2. évadát (kép).
  • It’s UnBungalievable címmel indít a Disney spin-off sorozatot a The Lion Guard mellé, amely az Oroszlánkirály folytatása.
  • Új magyar előzetes: Breki, a békakirályfi
  • A Robinson Crusoe c. új animációs film is magyar előzetest kapott.
  • Vajon hány animerajongó van a magyarok között?
  • A januári havi nézettséget már jóval több korcsoportban fogjuk közölni és egész napos adatokkal jelentkezünk. Az új célcsoportok: 15–24, 18–29, 0–14+felnőtt, 18–49 CNMinimax, Disney, M2, Nick
  • A Furcsa amcsikat is gyártó Augenblick Studios új, egész estés rajzfilmet készít The Adventures of Drunky címmel (kép).
  • A Kalandra fel!-minisorozat (Stakes) magyar címe Marceline eredete lett. CN

Rajzfilmteóriák 16: A Parkműsor szereplői tudatmódosítókat fogyasztanak?

$
0
0
A Rajzfilmteóriák 2. évadát egy parkműsoros elmélettel indítjuk. A teória a szinte minden epizódban feltűnő természetfeletti jelenségeket a szereplők hallucinációinak kivetüléseivel azonosítja.


Az elmélet szerint Benson, a rágógumi-automata és Mordecai, a kék szajkó valójában hús-vér emberek, akik rákaptak az LSD-re és a sorozatot a madár szemszögéből látjuk. Skips a dílerük, pont ezért kérnek tőle tanácsot, amikor természetfeletti jelenségekkel van dolguk. A jeti már jó sokat kábítószerezett, így tudja, mit kell ilyen helyzetekben tenni.


A teória a további szereplők viselkedésére is igyekszik magyarázatot adni: ez alapján Rigby, a mosómedve 15 évesen életét vesztette és csak Mordecai képzeli maga mellé. Ez az oka annak, hogy a srácok tinik módjára viselkednek, miközben már 23 évesek. A Tuskó nevű koboldot és Pacsiszellemet füvesként írják le. Margaret Mordecai exe, aki a fiú drogozása miatt lépett le.

Az elmélet egy részére bizonyíték lehet, hogy a park dolgozóin kívül alig laknak a Parkműsor világában nem-ember, de emberként viselkedő (beszélő, dolgozó, bulizó) teremtmények. Persze ott van Eileen, a mókus; Margaret, a vörösbegy; a kentaurok és egyéb mitológiai lények, azonban a lakosok többsége mégiscsak ember.

Hogy ez miért bizonyít bármit is? Hát azért, mert az emberek csöppet sincsenek meglepve, amikor Mordecai, Rigby vagy akárki a főbb szereplők közül szembejön az utcán, jelentkezik egy TV-s vetélkedőbe vagy épp pizzapartit rendez. És egy ember miért is lepődne meg, ha egy másik „fajtársa” odaköszön neki? Na ugye.



A teória helyességét J. G. Quintel, a Parkműsor alkotójának korai rövidfilmjében is kereshetjük. A 2 in the AM PM című rajzfilmet a sorozat előzményfilmjének is tekinthetjük. Ebben kerül sor az átalakulásra. A film elején Mordecai és Benson még emberek…

Az alkotó interjújában azt mondta, hogy a két főszereplőt egyetemi haverjairól mintázta, azért viselkednek úgy, ahogy. Ez persze még nem zárja ki az elmélet igazát.


Bár ez nem tekinthető bizonyítéknak, érdekességként beszélünk róla. Az Amerikai fater 148. részében megjelenik Mordecai és Rigby, akik „anyagoznak”. Francine ezért meg is dorgálja a szajkót.

Értékelések

Ákos97 9/10: A Rigby-re adott magyarázat nekem kicsit erős, amúgy hihető teória.

Legközelebb a Rajzfilmteóriákban: A Kengyelfutó Gyalogkakukk az ACME-nek dolgozik?

Az M2 2016. februári újdonságai

$
0
0
Az M2 februárra új animációs kisfilmekkel és új évaddal készül, emellett számos élőszereplős újdonságot is bemutat, amelyről a Tini TV tudósít.


Eperke és barátai: ÚJ RÉSZEK
2-ától hétköznap 18:55-kor


Bokorugró mesetár 1: A hőscincérÚJ KISFILM
7-én 16:57-kor

A hőscincér, aki réges-régen egy pici tócsából kihúzott két nünükét és három hangyát, azóta életmentő hősként ünnepelteti magát. Mígnem a szarka hozza a hírt, hogy egy beszorult medvét kell megmentenie a fa tetején.


Minden egér szereti a sajtotÚJ FILM
12-én 12:25-kor

A szereplők ugyan egerek, de gondjaik nagyon is emberiek. A szürke egerek „lisztesnek” nevezik a fehér egércsalád tagjait, ők viszont „mákosoknak” a szürkéket. Csak Soma és Fruzsina, a két fiatal nem foglalkozik azzal, milyen színű a másik bundája.

Csipike, az óriás törpeÚJ FILM
19-én 12:10-kor

Csipike az erdei manó meg van győződve, hogy nélküle megállna az élet. De saját kárán kell megtanulnia, jó hogyha az ember tisztában van saját helyével a világban.

Felelj szépen, ha kérdeznek!ÚJ KISFILM
25-én 12:55-kor

forrás: MTVA

Rickmanre és Bowie-ra emlékezett a Simpson család, amely alkotója új sorozatot tervez

$
0
0
Két fontos hír jelent meg az elmúlt napokban A Simpson családdal kapcsolatban. Először is: a sorozat emlékezett David Bowie-ra és Alan Rickmanre, a két közelmúltban elhunyt legendára. Másodszor: Matt Groening, az alkotó új rajzfilmsorozatra írt alá a Netflixszel.



A Simpson család saját stílusában emlékezett a rajongók milliói gyászolta művészekre. Az egyik nemrég bemutatott epizódban Homér és barátai az Igazából szerelem-et, vagyis annak paródiaváltozatát, a Minden bizonnyal szerelem (Love, Indubitably) című filmet tekintik meg. Ennek szereplője Rickman, ismert alakítását felidézve: Perselus Piton szerepében. „A szerelem sokkal hatalmasabb minden varázslatomnál” – mondja.

Vele ellentétben David Bowie rajzolt mását nem láthatjuk, ám az aláfestő zene a Mott the Hoople All the Young Dudes című száma, amelyet a január 10-én elhunyt zenész írt. A jelenetbe a készítők mindent bepasszíroztak, ami brit. Még Alfred Hitchcockot is, aki a Ki vagy, Doki? telefonfülkéjéből kilépve breaktáncot lejt.


Balra: Matt Groening, A Simpson család és a Futurama alkotója

A széria a párizsi események után ismét gyorsan reagált a valóságban megtörtént eseményekre, amely többek közt ezért is népszerű. Talán ez ok miatt választotta Groeningot a nálunk nemrég indult Netflix, hogy új rajzfilmsorozatot indítson. A tartalomszolgáltató két évadban, húsz epizódban gondolkodik, amelyet siker esetén további részek követhetnek.

Simpsonék sikerét bizonyítja, hogy a FOX legutóbbi berendelése alapján a sorozat legalább 28 évaddal és 625 epizóddal fog rendelkezni. Groening ráadásul 14 Emmy-díj tulajdonosa.

Új programigazgató a Cartoon Network, a Boomerang és az Adult Swim élén

$
0
0
Thorsten Schweer-t nevezte ki a Turner Broadcasting gyerektévéinek programigazgatójává a közép- és kelet-európai országokban. Az új igazgató a Cartoon Network és Boomerang csatornák lineáris, non-lineáris programszerkesztéséért, beszerzéséért, a szinkronizálásáért felel régió-szerte, azaz Magyarországon, Németországban, Hollandiában, Lengyelországban, Romániában, Oroszországban.


Schweer ezt megelőzően a német KiKA gyermekcsatorna programszerkesztéséséért és a programstartégiájának felépítéséért felelt, azelőtt pedig hat évig dolgozott az MGM csatorna program és on air igazgatójaként. E szerepkörében az ő nevéhez fűződik az MGM csatorna kelet-európai elindítása.


Thorsten Schweer Matthias Heinze, a Turner Közép-kelet-európai régió kereskedelmi alelnökének és a kelet-európai régió igazgatója irányítása alatt dolgozik.


„Nagy örömünkre szolgál, hogy Thorsten Schweer mostantól a mi cégünket erősíti. Széleskörű nemzetközi tapasztalata és a gyermekcsatornák terén szerzett elmélyült szakmai ismeretei fontos szerepet játszanak abban, hogy a Cartoon Network és Boomerang csatornák a legnézettebb gyermekcsatornákká váljanak Magyarországon.” – mondta Matthias Heinze.

Marion Rathmann (46) pedig a Turner Broadcasting System közép- és kelet-európai szórakoztató csatornáinak új programigazgatója lett. Rathmann feladata a lineáris és non-lineáris műsor megtervezése, valamint a beszerzés és a szinkronizálás felügyelete a német TNT Serie, TNT Film és TNT Glitz és a lengyel–román TNT-t illetően. A közép- és kelet-európai [adult swim] blokk is az irányítása alá tartozik.

Marion Rathmann 2002-től 2012-től a Tele 5 programming osztályán dolgozott, 2008-tól annak igazgatójaként. Ezután három évig a Motorvision TV programjáért volt felelős helyi és nemzetközi szinten egyaránt. Rathmann 2015-ben csatlakozott a Turnerhez vezető programtervező menedzserként.

Rathmann ezzel a régiós és nemzetközi programstratégia vezetői, többek közt Matthias Heinze  beosztottjaként dolgozik.

forrás: Turner

Az HBO Comedy 2016. februári újdonságai

$
0
0
Februárban új, saját gyártású animációs sorozat indul az HBO Comedy-n.


Állatok: ÚJ SOROZAT (1–)
7-étől vasárnaponként 23:00-kor

Az HBO bemutatja az animációs vígjáték új dimenzióját. A Duplass-testvérek a New Yorkban élő állatok világába kalauzolják a nézőket. A felnőtteknek szóló sorozatban találkozhatunk szerelmesen turbékoló galambokkal, partizó patkányokkal, csellengő lovakkal, és a nagyváros számos más, nem emberi lakójával, akik megpróbálnak boldogulni New York sajátos ökoszisztémájában. Ám legyen szó galambról, patkányról vagy lóról, kiderül, hogy a gondolataik, problémáik nem is állnak olyan távol az emberekétől.



forrás: HBO

A vadon hercegnője a Digi Filmen

$
0
0
A Digi Film január 30-án mutatja be A vadon hercegnőjétúj magyar szinkronnal.

Az eredetileg 2015. november 21-re tervezett premier a külföldi forgalmazó és a szinkronmunkálatok késedelmei miatt maradt el.


Honshuu szigetén, a kaotikus, forrongó Muromachi-korszak vége felé, a XV. században járunk. Ashitaka, az évszázadok óta száműzetésben élő dicsőséges emishi nemzetség utolsó sarja békésen él népével egy hegyi faluban. Egy nap dühöngő, megsebzett szörnyeteg támad alattvalóira, aki az ifjú herceg halálos lövése után átkot bocsát gyilkosára. Ashitaka útnak indul, hogy megoldja a fenevad rejtélyét és megszabaduljon a végzetes átoktól: hamarosan egy pusztító háború közepén találja magát, egyik oldalon az erdőségeket irtó vaskohász közösséggel, a másikon pedig az otthonukat védő állat-démonokkal, akiket a szépséges San hercegnő vezet.


Így készült a második szinkron
Az Egyesület a Magyar Szinkronért (EMSz) jóvoltából egy werkfilm is készült az új szinkron munkálatairól, amelyben a szinkronhangok mellett a fordító is megszólal.

A részletes szinkronstáb az ISzDb-n


Nyilatkozik: Czető Roland, Csifó Dorina, Kisfalvi Krisztina, Pálfai Péter, Kardos Eszter, Várkonyi András és a film fordítója, Parajdi Kornélia.

Szinkronizál: Czető Roland, Csifó Dorina, Kisfalvi Krisztina, Pálfai Péter, Várkonyi András, Bácskai János, Kapácsy Miklós, Kokas Piroska, Seder Gábor.

A videó végén látható, hogy mely Ghibli-filmeket vásárolta meg a csatorna, ezek közül A vadon hercegnőjeés a Földtenger varázslója, amely még nem ment le. Tehát úgy tűnik, hogy a szórásból kimaradt filmek egyelőre nem várhatóak a Digi Filmre.

forrás: Port.hu, EMSz

Rendhagyó környezetben játszódik a SpongyaBob-musical

$
0
0
Bikinifenék világhírű lakói, SpongyaBob, Patrik, Tunyacsáp és a többiek hamarosan egész estés, zenés színdarab formájában is szórakoztatják a nagyérdeműt, ráadásul emberi alakban lépnek színpadra. A Nickelodeon 2008-ban szerződött a darab rendezőjével, és mára véghajrájába érkezett a minden képzeletet felülmúló projekt, amelynek köszönhetően a SpongyaBob-musical júniusban debütál Chicagóban.


A kicsi sárga tengeri szivacs szerepét az újonc Ethan Slater kapta meg a Tina Landau által megálmodott SpongyaBob musicalben. A filmes családból származó ismert amerikai drámaíró és színházi rendező számtalan musical produkcióban dolgozott már, amelyeket New York neves színházaiban és a Broadway-en is bemutatták, rendezőként több rangos díjra is jelölték.

A darab során SpongyaBobot és tengermélyi barátait – Csillag Patrikot, Tintás Tunyacsápot, Szandit és a többieket – a felszínre hozzák, ráadásul nem mindennapi környezetben, egy kifosztott játszótéren zajlanak majd az események. A rendező szerint meg sem próbálták a milliók által ismert és kedvelt rajzfilmet egy az egyben színpadra adaptálni: „A gyökerek ugyanazok, ám a forma teljesen más. Nem magát a rajzfilmet szeretnénk színre vinni, hanem egy élő színházi produkció létrehozásán dolgozunk” – mondta Tina Landau, aki azt is hozzátette, hogy a darab sztorija nem a sorozat eseményeiből táplálkozik. A SpongyaBob musical története Bikinifenék egy napját mutatja be, amikor a tengeralatti város lakóit egy közeli vulkán, a Humongous tűzhányó kitörése fenyegeti. SpongyaBobnak 24 órája van megmenteni otthonát és szeretteit a fenyegető pusztulástól.


Mivel a döntés, miszerint emberek alakítják majd a szereplőket a színpadon merőben kockázatos volt, a fogadtatást gyerekeken is tesztelték. „Különböző korcsoportoknak mutattuk meg az emberi koncepciót, kicsit attól is tartva, hogy azt mondják majd: ’Hé, ő nem kocka alakú!’” – emlékezett vissza a rendező, aki meglepve tapasztalta, hogy kicsik és nagyok is rajongtak az emberi alakot öltött Spongyáért. „A legjellemzőbb reakció ez volt: ’Végre láthattuk SpongyaBobot élőben!’ Egyszerűen odavoltak érte, úgy érezték, hogy együtt tölthetnek egy kis időt a valódi tengeri szivaccsal.” – fejtette ki.

A musical zenéjének megalkotásához több tucat világsztár énekes-dalszerzőt vontak be: a Nickelodeon zenei részlege mellett Cyndi Lauper, az Aerosmith-es Steve Tyler és Joe Perry, a Lady Antebellum a Panic! at the Disco valamint a néhai David Bowie írta a dalokat. A SpongyaBob musical világpremierje június 7-én lesz a chicagói Oriental Színházban, majd a korlátozott számú előadások után várhatóan a Broadway biztosít helyszínt az előadásnak a 2016/17-es évadban.

Addig sem maradunk azonban SpongyaBob Kockanadrág nélkül, hiszen az Emmy-díjas sorozat új részekkel jön minden pénteken 17:40-kor a Nickelodeonon!

forrás: Viacom

Rövidhírek 87. (frissül)

$
0
0

  • A Comedy Central Magyarország kihagyta a South Park 19x07. részét, amelyben megjelenik az Iszlám Állam. A csatorna nyilatkozatából: „kihagyjuk most ezt a részt, mert olyan tartalma van, ami bizonyos emberek érzékenységét sértheti a mostani időszakban. De be fogjuk pótolni, ígérjük.”
  • Megjelent egy viszonylag hosszú részlet a hamarosan debütáló új Warner-sorozatból, a Bunniculából. Boomerang
  • Az Archer 7. évada márciusban kezd az USA-ban. FXX, CC
  • Új Bakugan-sorozat készül. Az első sorozatokat nálunk a CN sugározta.
  • Magyarországon is bemutatásra kerülhet a Yokai Watch c. anime, derül ki a Viz Media közleményéből.
  • Márciustól az HBO Comedy HBO 3 lesz.

A TV2 2016. februári újdonságai

$
0
0
A TV2 új animációs különkiadást mutat be februárban.


Madagaszkár: Állati szerelem: ÚJ KÜLÖNKIADÁS
14-én 19:00-kor

A Madagaszkár-filmek jól ismert karakterei, Alex, Melman, Mary és Glória együtt ünneplik meg a szerelmesek napját, azaz a Valentin-napot.

forrás: est.hu

Anime, rajzfilm, mese: a fogalmak tisztázása

$
0
0
A „Szerintem Son Goku a legmenőbb rajzfilmfigura!”, „A kedvenc mesém a Bleach!” és persze animézés közben a „Már megint milyen elborult mesét nézel, fiam?” mondatoktól bizonyára a legtöbbetek hátán feláll a szőr. Hát persze, hiszen ezek a kijelentések hibásak! Vagy mégsem? Talán olyat is hallottatok már, hogy „A Shrek a legjobb rajzfilm!” – ezzel talán páran nem tudják, mi a baj, viszont úgy, ahogy van helytelen.

„Az anime nem rajzfilm! Hallatlan!!! Mesének mertél nevezni egy animét?! A rajzfilm nem mese! A bábfilm nem rajzfilm! Fél-anime nem létezik!” Kinek van igaza és kinek nincs?

Nagy a (z)űrzavar az animációs filmek fajtáit és műfajait megnevező fogalmak körül, ezért itt és most rendet teszünk.


(Előre is elnézést, ha szájbarágós lesz.) Vegyük sorba és kezdjük a legtöbb gondot okozó mesével! A mese egy epikai műfaj. A rajzfilmeket, animációs filmeket, animéket lehet műfaj szerint is rendezni. Van szitkom (Újabb bolondos dallamok), romantikus mű (Lovely Complex), valóságshow (Totál Dráma), sci-fi (Szimbionikus titán), krimi (Conan, a detektív) és még számos műfaj, köztük a mese.

Bár nincs pontos meghatározás a meséről, van fogalmunk róla, hogy kb. mit is jelent. Ez alapján a Hello, Kitty is az (amellett, hogy kodomo, azaz gyerekeknek szóló anime). Nocsak, egy anime, amely mese! Ki gondolta volna? Ez persze nem „menti fel” azokat, akik a komolyabb animéket mesének titulálják, holott nem az a műfajuk.

A következő fogalom legyen a rajzfilm, amit szintén sokan használnak helytelenül. A rajzfilm ugyanis azt jelenti, amit szó szerint: rajzolt film. Nem hagyományos értelemben vett film, azaz nem videózzák a képet, hanem gyorsan egymás után rakják a képkockákat, amellyel ugyanazt a hatást érik el, mint ha filmet néznénk. (A modern, Flash-animációról megoszlanak a vélemények: egyesek szerint ezek már nem tekinthetőek rajzfilmeknek.) Eddig úgy-ahogy tiszta, innentől jön a káosz, ugyanis sokan hiszik, hogy az animációs film egyenlő a rajzfilmmel. Ez így nem igaz.


Olyan ez, mint a rovar–bogár páros. Nem minden animációs film rajzfilm, de minden rajzfilm animációs film. A fentebb említett Shrek például CGI-film, azaz háromdimenziós számítógépes grafikával előállított film. A Mekk Elek, az ezermester bábfilm, a Sebaj Tóbiás stop-motion technikával készült gyurmafilm és még sorolhatnánk. Tévedés tehát mindenfajta animációt rajzfilmnek titulálni.

Következő az anime, amely meghatározása „kézzel rajzolt vagy számítógéppel készült japán animáció”. Tehát az anime lehet rajzfilm. Sőt, többségében az animék rajzfilmek. Megjegyzendő, hogy a japán CGI-filmek szintén animék, a japánok ráadásul minden animációs filmet animének hívnak a nyelvükön. Namármost, ha az anime japán animációt jelent, akkor léteznie kell a fél-anime kifejezésnek is. Vegyünk egy példát: az Űrzavar francia–japán koprodukciós sorozat. Félig animének tekinthető a japán mivolta miatt, tehát nem kell megvetni azokat, akik fél-animének nevezik.


Azt se felejtsük el, hogy a manga a képregény általános japán megnevezése, így például a következő mondat korrekt, mégha meghökkentő is elsőre: A One Piece képregénysorozat alapján készített rajzfilmsorozat 1999 óta fut.

Reméljük, tetszett a cikk és páran ma is tanultak valami újat általa. Ha valakivel vitába keveredtek ezekkel a fogalmakkal kapcsolatban, nyugodtan hivatkozzatok erre az írásra! :-)

Lájkoljatok minket! :)

A Disney XD Xtra Dinamikus arculatot kapott

$
0
0
A Disney Csatorna a világ számos országában működtet egy Disney XD nevű csatornát, amelyet nálunk is sokan hiányolnak. Bár az USA-ban már tavaly nyáron arculatot váltott a csatorna, Európába csak február 1-jén jutott el. Az új köntös igazán tetszetősre sikerült. A logó letisztultabb, a képi világ és az identeket aláfestő zene pörgősebb lett.

Az új csatornaazonosító szintén zöld, viszont más árnyalatot kapott és a keret is eltűnt róla. A „Disney” felirat közvetlenül a logó fölé került, ezáltal árnyékolás sincs többé. (A régi logó itt látható.) A betűtípus, amellyel a műsorok címét írják ki az ajánlók során, maradt a régi, jól bevált, amelyet a Disney Csatornán és az XD-n egyaránt alkalmaznak.


Az új dizájnban nagy hangsúlyt kapott a zöld, a lila és a rózsaszín, de valószínűsíthető, hogy – akárcsak a régi arculat esetében – itt is kapunk majd szezonális (például karácsonyi és halloweeni) kinézetet.

A tovább mögött nagy felbontású videó a rebrandről.




A Disney két csatornával, a Disney Csatornával és a Disney Juniorral van jelen a magyar piacon, a Disney XD indulásáról nincs hír. Az XD műsorainak nagy részét az anyacsatorna mutatja be a régióban.

Megtört az átok a Warner Bros-nál

$
0
0
Szuperdod: 39 rész uán kasza. Tini titánok: 65 epizód után kasza. Saolin leszámolás: 3 évad és 52 rész után kasza. Johnny Test: a produkció 39 rész utáni átadása a Teletoonnak. MAD: 52 epizód után nem gyártottak többet. Újabb bolondos dallamok: szintén nem készült 53. rész.


A Warner Bros. Animation legutóbbi sorozata, amely több epizódot ért meg, mint 65, az 1993 és ’98 között futott Animánia volt. Azóta tizenhárom, huszonhat, harminckilenc, ötvenkettő vagy hatvanöt darab 22 perces rész után elkaszáltak mindent. (A 11 perces epizódokkal rendelkező szériák epizódszámát meg kell felezni és 22 percesnek kell számolni, hogy ez teljesüljön.)

Ám idén megtört az átok. Tizennyolc év után itt egy sorozat, amely legalább 78 részesre nyúlik!

A WB Animation megváltója a Tini titánok, harcra fel!, amely jelenleg futó harmadik évadával eljut a 78*22 perces hosszig. Persze ne gondoljuk, hogy a sorozat sikeresebb az összes többinél, amely csupán 65 epizódos lett, gondoljunk csak az eredeti Tini titánokra vagy a Batman: A bátor és a vakmerőre.


Sokkal inkább az állhat a háttérben, amely a Tini titánok, harcra fel!-t megrendelő Cartoon Network jelenlegi műsorpolitikáját jellemzi: Nyújtsuk a sikeresebb sorozatokat, mint a rétes tésztát, hisz láthatjuk, mennyire bejött a Nickelodeonnak például a Tündéri kersztszülők, de még inkább a Spongyabob esetében, amely franchise-bevételeiből (videojátékok, ételek, foglalkoztató füzetek és egyéb ereklyék) bizonyára halálra keresi magát a csatorna, mindamellett, hogy Spongyabob a laikusok számára egyet jelent a rajzfilmnézéssel.

A FOX–FX–FXX hármasnak is bejön a dolog, vegyük például A Simpson család, a Family Guy vagy az Archer sikerét. Bár biztosat nem következtethetünk, talán a Cartoon Network is hasonló sikerű kultuszsorozatokat szeretne magának a 10-es években is.

Akárhogy is legyen, örülünk, hogy a TTHF nem ér véget három év után. Innentől kezdve csak reménykedhetünk, hogy további sorozatok esetében is hasonlóan jár el a Warner Bros. és a Cartoon Network.

Magyar művészanimációk: kettő[pont]nulla

$
0
0
A Rajzfilmövezet elkötelezett a magyar animációkészítés mellett, épp ezért terjesztjük azokat a hazai művészfilmeket, amelyeket elküldtök nekünk. Ghyczy Csongor filmje következik.

A sztori alapját tulajdonképpen az az önbizonytalanság, önkép-keresés adta, amely annyira jellemző a XXI. század elejére: noha rá vagyunk kényszerítve, hogy már 14-15 évesen kitaláljuk, miről fog szólni az életünk, valójában még 30-40 évesen is csak keresgéljük önmagunkat. És ha találunk valamit, honnan tudhatjuk, hogy az az igazi? Az a valóság? Vagy az egész csak illúzió? Az, hogy mindez egy kvázi sci-fi köntöst kapott, az tulajdonképpen véletlen.



A technikát illetően a színvilág volt az első, ami megszületett, a kontrasztos fekete-vörös-fehér hármas. A rajzok alapját fotók adták. Digitális rajztábla segítségével születtek, azaz noha nincs benne a klasszikus értelemben vett kézi rajz, azért mégsem teljesen mesterséges a dolog. A jelenetekkel párhuzamosan született meg a videó hangképe is. Abban már az elején biztos voltam, hogy nem akarok simán a képek alá húzni valami zenét, hanem azt szeretném, hogy a hangok szervesen kapcsolódjanak a képsorokhoz. Trent Reznor (Nine Inch Nails) zenéit nagyon szeretem, így tőle választottam pár számot, amit átgyúrtam a magam képére – a maradék zenéhez Chopin Noktürnjeiből használtam fel részleteket. Itt persze jóval radikálisabb változtatások történtek.

Az egész projekt négy hónapig tartott, bár ebben volt egy bő 2 hónapos szünet – illetve természetesen a maradék időben sem ezzel foglalkoztam null-huszonnégyben.



A Kettő[pont]nulla zenéje

Viewing all 645 articles
Browse latest View live